Методичне обслуговування дошкілят

Постанова від 14 червня 2002 року № 826 "Про затвердження Порядку медичного обслуговуванню дітей у дошкільному навчальному заклвді"Відкрити
Положення про медичний кабінет дошкільногонавчального закладуВідкрити
Перелік лікарських засобів та виробівмедичного призначення у медичному кабінеті дошкільного навчального закладу длянадання невідкладної медичної допомогиВідкрити
Наказ Міністерства охорони здоров’я Українивід 01.08.2013 № 678 "Про затвердження Державних санітарних норм та правил«Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів таорганізації життєдіяльності дітей".Відкрити
Про затвердження Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів Наказ МОЗ № 234 від 24.03.2016 рокуВідкрит

/Files/images/11.gif

Поради до проведення загартувальних процедур:

Загартовування – це тренування організму, вдосконалення процесів його фізичної та хімічної терморегуляції.Основою раціонального проведення загартування є дотримання таких гігієнічних принципів:
  1. Систематичність.Регулярне, щоденне проведення гартувальних заходів протягом усього року з урахуванням особливостей клімату, сезону й погодних умов.
  2. Поступовість.Вплив, що поступово зростає, гартувального чинника підвищує ступінь загартованості організму. Причому чим сильнішою є дія подразника, тим тривалість процедури повинна бути меншою.
  3. Комплектність.Одночасне використання декількох різних гартувальних чинників, поєднання загальних і місцевих охолоджень.
  4. Переважність.Насамперед загартовуються закриті частини тіла і те, які найбільш піддаються охолодженню (ноги, горло, спина, груди) оскільки відкриті частини тіла (обличчя, кисті рук) більш загартовані й без спеціального впливу.
  5. Емоційність.Гартувальні заходи повинні викликати у дитини тільки позитивні емоції.
  6. Індивідуальність.Призначення лікарем гартувальних заходів проводиться з урахуванням стану здоров’я дитини, ступеня її загартованості, психоемоційної готовності до процедур.
  7. Обов’язковий лікарський контроль.Якщо перерва в загартуванні перевищує 20 днів, цей процес необхідно відновлювати, починаючи з початкових, тобто індиферентних температур.

Профилактика дитячих захворювань

Загартовування дітей необхідно для того, щоб підвищити їх стійкість до впливу низьких і високих температур повітря і за рахунок цього запобігти часті захворювання.

Основні ефекти гартують:

• зміцнення нервової системи,

• розвиток м'язів і кісток,

• поліпшення роботи внутрішніх органів,

• активізація обміну речовин,

• несприйнятливість до дії хвороботворних чинників. Засоби загартовування прості і доступні. Головне відкинути багато укорінені забобони бабусь і батьків і не кутати малюків, не боятися свіжого повітря.

При загартовуванні дітей слід дотримуватися таких основних принципів:

• проводити гартують процедури систематично,

• збільшувати час впливу гартує фактора поступово,

• враховувати настрій дитини і проводити процедури у формі гри,

• починати загартовування в будь-якому віці,

• ніколи не виконувати процедури, якщо малюк замерз, тобто не допускають переохолодження дитини,

• уникати сильних подразників: тривалого впливу холодної води дуже низьких температур повітря, а також перегрівання на сонці,

• правильно підбирати одяг та взуття: вони повинна відповідати температурі оточуючого повітря і бути з натуральних тканин і матеріалів, гартуватися всією сім'єю,

• гартують процедури поєднувати з фізичними вправами і масажем,

• в приміщенні, де знаходиться дитина, ніколи не курити.

ПРОФІЛАКТИКА ІНФЕКЦІЙНИХ ТА КИШКОВИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДІТЕЙ

Шановні батьки!

Щоб захистити дитину від отруєнь, кишкових та інфекційних хвороб необхідно дотримуватись наступних санітарно-гігієнічних правил:

– утримувати дитину в чистоті, до ЗДО приводити в охайному одязі, мати запасну білизну;

– мити руки після повернення додому з вулиці, після туалету, перед їжею;

– овочі та фрукти мити під проточною водою та ошпарювати кропом;

– пити тільки переварену або бутильовану воду;

– у жодному випадку не годувати дитину грибами, сушеною чи в'яленою рибою, а також м'ясними, рибними та молочними стравами, які зберігалися неналежним чином або мають прострочений термін вживання;

– не годувати дитину на вулиці (навіть фруктами чи цукерками);

– не годувати дитину продуктами, що придбані у вуличних торгівців;

– під час поширення інфекцій якомога рідше перебувати з дитиною в публічних місцях;

– уникати контакту з людьми з підозрою на інфекційні захворювання;

– при підозрі на захворювання негайно викликати лікаря та сповістити медичну сестру дошкільного закладу;

– не займатися самолікуванням.

Шановні батьки, радимо своєчасно проводити профілактичні щеплення від дитячих інфекцій.

Швидка медична допомога – «103».

ПОРАДИ ДЛЯ БАТЬКІВ