/Files/images/unname.jpg

1. Реєстрація дитини на сайті Департаменту освіти "ІСУО" Дошкілля, з прикрепленим свідоцтвом про народження дитини.

2. Направлення з управління освіти про зарахування дитини (за належністю вільного місця)

3. Заява батьків або осіб, які їх замінюють що до влаштування дитини до дитячого закладу (п. 2.5. Статуту КЗ "ДНЗ №143")

4. Свідоцтво про народження дитини (п. 2.5. Статуту КЗ "ДНЗ №143")

5. Батькам необходно мати паспорт

6. Медичні довідки згідно листа МОЗ № 111-01/89 від 29.03.2018 - форма №086-1/0 (форма містить інформацію про результати медичного огляду та рекомендації щодо занять фізичною культурою), форма №-63/0 "Картка профілактичних щеплень"

7. При наявності пільг - документи, що їх підтверджують

8. Для прийому дітей до груп компенсуючого типу, а також для прийому дітей з порушеннями слуху, зору, мови, опорно-рухового апарату, інтелекту, затримкою психічного розвитку в інклюзивні групи додатково подається висновок комунального закладу "Харківський інклюзивно-ресурсний центр Харківської міської ради" про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини та направлення Управління освіти адміністрації Новобаварського району Харківської міської ради

Переведення дітей з однієї вікової групи до іншої, формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень). (п. 2.6. Статут КЗ "ДНЗ №143")

За дитиною зберігається місце у Дошкільному закладі у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 днів). (п. 2.7. Статуту КЗ "ДНЗ №143")

Відрахування дитини з КЗ "ДНЗ №143" здійснюється:

• за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

•на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у Дошкільному закладі даного типу;

• у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців.

Адміністрація дошкільного навчального закладу письмово повідомляє батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

/Files/images/razdelitel-27.gif

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ

 1. КЗ "ДНЗ №143" працює 5 днів на тиждень з 7:00 до 19:00
 2. Прийом дітей з 7:00 до 8:30.
 3. Пам’ятайте: своєчасний прихід дитини - необхідна умова правильної реалізації освітнього процесу.
 4. Про неможливість приходу дитини в дитячий садо по хворобі або іншій причині необхідно обов’язково повідомити КЗ "ДНЗ №143".
 5. Дитина, що не відвідує дитячий садок більше трьох днів (разом з вихідними), приймається з довідкою від лікаря.
 6. Плата за харчування дитини здійснюється до 15 числа поточного місяця.
 7. Пам’ятайте:від своєчасності оплати залежить якість харчування дітей.

/Files/images/razdelitel-27.gif

Вимоги до зовнішнього вигляду та одягу дітей

 • Одяг дитини повинен бути чистим, охайним, відповідати порі року, температурі повітря, відповідати розміру дитини. Небажане носіння комбінезонів. Повинна бути чиста нижня білизна.
 • Зав’язки і застібки мають бути розташовані так, щоб дитина могла самостійно себе обслужити.
 • Взуття має бути легким, теплим, точно відповідати нозі дитини, легко зніматися і надіватися.
 • Носова хустка потрібна дитині як в приміщенні, так і на прогулянці. Зробіть на одязі зручні кишені для її зберігання.
 • Лице повинно бути умите, ніс, руки - чисті, нігті - підстрижені, зуби - почищені, зачіска - охайна. Повинні бути охайні статеві органи і чистий анус.
 • Щоб уникнути випадків травматизму та з метою збереження здоров’я дітей, необхідно перевіряти вміст кишень дитини на наявність небезпечних предметів. Категорично забороняється приносити в садок гострі, ріжучі, склянні предмети, дрібні предмети (намистинки, ґудзики і тому подібне, пігулки), а також їжу та напої.

Адаптація дитини 3-го року життя в КЗ "ДНЗ №143"

Процес пристосування (адапації) до дитячого садка проходить досить індивідуально. Одні діти легко і швидко звикають, не примушуючи батьків турбуватися та переживати. Інші навпаки, звикають довго, хворобливо, а іноді й зовсім не можуть адаптуватися.

У психологічній літературі поняття адаптації розкривається як сукупність особливостей біологічного виду, які забезпечують йому специфічний спосіб життя в умовах певного середовища. У дошкільній педагогіці цей термін тлумачиться як активне засвоєння прийнятих у суспільстві норм та оволодіння відповідними формами спілкування та діяльності.

У період адаптації у дитини відбувається зміна динамічних стереотипів - раніше сформованих звичок та устрою життя. Додайте до цього й так звану імунну та фізіологічну ломку, подолання психологічних перешкод. Тому малюк переживає стрес, прояви якого різноманітні - відмова від їжі, сну, спілкування з оточуючими, занурення у себе, плач, хвороби. Щоби адаптація до КЗ "ДНЗ №143" проходила легше, слід підготувати малюка до того, що скоро у його житті настануть зміни.

Головною педагогічною умовою успішної адаптації дитини до умов виховання в дитячому садочку є єдність вимог до малюка в сім'ї та дитсадку. З цією метою батьків знайомлять з умовами життя дітей у групі, а також вихователь знайомиться з умовами виховання дитини вдома, його індивідуальних особливостях, звичках. Бажано, щоб умови та вимоги до дитини з боку дорослих максимально співпадали. Стосується це, насамперед, режиму дня, навичок самообслуговування, культури поведінки. Також батьки повинні підготувати до відвідування дитячого садка і саму дитину.

По-перше,слід організувати спілкування малюка з іншими дітьми - під час прогулянок, відвідування сімей з дітьми. Малюк повинен навчитися спілкуватися, ділитися іграшками, грати і поводитися у дитячому суспільстві.

По-друге,чим більше навичок самообслуговування засвоїть дитина, тим легше буде відбуватися адаптація до ЗДО. Вирішити це питання - батьківська справа. Враховуючи практичний досвід роботи з дітьми, найбільш оптимальним для відвідування дитиною КЗ "ДНЗ №143" вважаємо досягнення малюком трирічного віку. Згідно з вимогами програми виховання дітей у три роки малюк повинен уміти:

Вмиватися. З незначною допомогою дорослого мити руки, дотримуючись послідовності: дорослий допомагає засукувати рукава одягу, відрегулювати струмінь води, дитина самостійно змочує руки, бере мило, намилює руки; дорослий показує, як зробити багато піни; дитина повторює намилюючи рухи, змиває мило, умивається, закриває кран; якщо кран тугий, дорослий сам закриває його; дитина самостійно витирає руки та обличчя рушником, дорослий звертає увагу дитини на те, що руки та обличчя повинні бути сухими. Взагалі діти охоче вмиваються самостійно або за нагадуванням дорослого.
Доглядати за зовнішнім виглядом. Радіти чистому, красивому одягу, охайній зачісці. Відчувати негативні емоції у зв'язку з брудним одягом та руками, незачесаним волоссям; звертатися до дорослого з проханням допомогти дати лад. Радіти, коли такі неприємні моменти усунено. За нагадуванням дорослого користуватися носовою хустинкою, класти її у кишеню.
Правильно поводитися за столом. Прагнути їсти самостійно, відмовлятися від пропозиції «погодувати з ложки». Тримати ложку у правій руці, ретельно пережовувати їжу. Радіти, що уміє їсти самостійно, як дорослий. За нагадуванням дорослого користуватися серветкою. Помічати за показом дорослого красиво накритий стіл, яскравий посуд, смачну їжу. Упізнавати і називати знайомі страви (суп, борщ, каша, котлети, салат, пюре, компот, сік, чай). За нагадуванням дорослих говорити «дякую», допомагати прибирати за собою тарілку, чашку, серветку. Дома мати «улюблену» тарілку, чашку, серветку, із задоволенням спостерігати, як мама миє посуд, робити спроби самостійно вимити свою тарілку та чашку, подати хліб, пиріжок.
Доглядати за речами та іграшками. Разом з дорослим та за його показом складати іграшки на місця, вішати речі, ставити взуття. Спостерігати, як дорослий пере, прасує, чистить одяг, брати участь у митті іграшок, купанні ляльок.
Одягатися. Вчитися за показом дорослого знімати і вдягати одяг, розстібати великі ґудзики, шнурувати чоботи. Знати свої речі, радіти чистому одягу.
Грати. У грі відображати процеси умивання, одягання, їжі; годувати, купати, одягати іграшки (ляльок, звіряток тощо), «вчити» свої улюблені іграшки правильно їсти, вмиватися; у іграх-демонстраціях з іграшки, які показує вихователь, допомагати ляльці правильно вдягатися, приносити Зайчику усе необхідне для купання маленький зайченят тощо.

По-третє, необхідно привчити дитину до певного режиму дня, в якому відведено місце різним видам діяльності (гігієнічні процедури, прийом їжі, ігри та заняття, прогулянка, елементарна праця та інші). По-четверте, малюк повинен знати, що таке КЗ "ДНЗ №143", чим там займаються діти. Також у дитини слід стимулювати бажання відвідувати групу. Для цього дитині розповідають про життя в КЗ "ДНЗ №143", розглядають ілюстрації, ходять до КЗ "ДНЗ №143" під час денної прогулянки дітей і спостерігають за ними.

Кiлькiсть переглядiв: 798